Infokioski: informatory dotykowe - możliwości i zalety

Infokioski dotykoweInfokioski, czyli informatory dotykowe, coraz częściej znajdują zastosowanie w przestrzeni publicznej. Łatwość obsługi oraz kompleksowość usług, które mogą być za ich pomocą wykonane, sprawiają, że z roku na rok przybywa coraz więcej osób chętnych do korzystania z tych rozwiązań. Znacząco ułatwiają one pracę i sprawiają, że dostęp do informacji publicznej jest niezwykle prosty.

Ogromna funkcjonalność

Infokioski mogą być wyposażone w różne urządzenia, które znacząco zwiększają ich funkcjonalność. Wyposażenie kiosku w drukarkę czy skaner pozwala między innymi na drukowanie biletów, informacji turystycznej, a nawet dokumentu. Dzięki możliwości płatności za pomocą akceptora banknotów lub terminala kart płatniczych możemy w nich dokonać opłat na rzecz organów administracji publicznej lub wykupić bilet wstępu do instytucji kultury. Ponadto w wielu miastach istnieje możliwość zakupu biletu na przejazd komunikacją miejską. Takie rozwiązanie zdecydowanie usprawnia dokonywanie codziennych czynności.

Dostęp do informacji publicznej

Kioski multimedialne wykorzystywane są najczęściej przez instytucje publiczne. Stanowią dogodne źródło dostępu do informacji publicznej, która może być za ich pośrednictwem podawana. Zintegrowany system umożliwia szybki przesył danych, dzięki czemu informacje są zawsze aktualne. Ma to ogromne znaczenie w przypadku, gdy powstanie paraliż na drogach bądź zmieni się rozkład jazdy pociągów lub tramwajów. W informatorach dotykowych interesant może znaleźć informacje na temat usług publicznych świadczonych na terenie miasta. Wszelkie dane o projektach czy wydawanych przez magistrat decyzjach momentalnie wyświetlają się w infokiosku. System operacyjny takich urządzeń z reguły dysponuje odpowiednim katalogiem i wyszukiwarką, które znacząco usprawniają wyszukanie interesującej nas informacji.

Źródło wiedzy o wydarzeniach w mieście

Dzięki infokioskom wyposażonym w monitory dotykowe przyjezdni mogą szybko wyszukać informacje na temat wydarzeń kulturalnych odbywających się w mieście. Jeżeli kiosk dysponuje odpowiednimi akcesoriami, które umożliwiają przeprowadzenie płatności, możliwy jest szybki zakup biletów. Nie trzeba będzie stać w długich kolejkach po wejściówkę na ważne wydarzenie. Wystarczy kilka kliknięć palcem po ekranie, wczytanie karty płatniczej bądź włożenie gotówki i po chwili zostanie wydrukowany bilet. Jest to znaczące usprawnienie, także dla osób w starszym wieku, które nie czują się na siłach, aby stać godzinami w długich kolejkach.

Usprawnienie procesu oczekiwania

Zdecydowaną zaletą infokiosków jest możliwość rozlokowania ich w urzędach w celu organizacji kolejek. Takie automaty po wciśnięciu odpowiedniego guzika drukują bilet z numerem dla interesanta. Infokiosk jest połączony z monitorami, które wskazują ilość oczekujących na obsługę osób. Gdy na monitorze wyświetli się numer danego interesanta, powinien on podejść do stanowiska wskazanego na ekranie. Taki system likwiduje wszelkie frustracje w przypadku, gdy któraś z osób nieuczciwie wepchnęła się w kolejkę. Często na wspomnianych monitorach pojawiają się również ważne informacje publiczne, z którymi interesant może się zaznajomić podczas oczekiwania na obsługę.

Dostęp do internetu

W dzisiejszych czasach standardem powinien być stały dostęp do internetu w obiektach użyteczności publicznej. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, w których interesant nie ma urządzenia, które pozwoliłyby mu na skorzystanie z sieci internetowej. W takim wypadku idealnie sprawdza się infokiosk, za pomocą którego można sprawdzić pocztę elektroniczną lub zorientować się w przedmiocie aktualnych notowań giełdowych. Jednocześnie na stronie głównej wyświetlają się komunikaty na temat utrudnień w komunikacji bądź informacje o przetargach publicznych, które mają się odbyć w najbliższym czasie. Funkcjonalność urządzenia przeważnie dostosowana jest do potrzeb mieszkańców miejscowości. Z pewnością w mało znanych lokalizacjach na drugi plan zejdzie informacja turystyczna, a kioski dotykowe będą wykorzystywane do ogłoszeń publicznych.

itouchsystem.pl


Internet i jego zalety

Zalety InternetuInternet całkowicie zmienił oblicze naszego świata i nie ulega to najmniejszej wątpliwoś

Przemoc w Internecie i mediach społecznościowych - przejawy cyberprzemocy

Przemoc w InterneciePrzemoc w Internecie to powszechne zjawisko, które przyjmuje różne formy. Media