Internet a empatia

Internet

Internet a empatiaInternet a empatia

Coraz częściej słyszy się o tym, że Internet zabija relacje między ludźmi. Dla wielu jest to kompletnie niezrozumiałe, przecież dzięki dostępowi do Internetu możemy poznawać ludzi z całego świata, więc zamiast niszczyć, buduje te relacje. Jest to jednak zdanie w większości osób, które nie pamiętają już świata bez komputera czy dostępu do Internetu.

Jest to zdanie pokolenia uzależnionego od dostępu do Sieci. Chcąc nie chcąc, człowiek jest biologicznie stworzony do życia w grupie.

Jesteśmy zlepieni z takiej gliny, że lubimy przebywać w towarzystwie, szukamy partnerek czy partnerów z którymi będziemy prowadzić resztę życia. Tak to przynajmniej wyglądało przed popularyzacją Internetu.

Internet to wynalazek, który pchnął naszą cywilizację na przód. Problemem jest tylko to, że niektórzy z nas nie potrafią z niego właściwie korzystać. Dzięki dostępowi do sieci ludzie mają dostęp do zasobów wiedzy z całego świata. Wystarczy tak naprawdę znajomość uniwersalnego obecnie języka angielskiego, aby dogłębnie na przykład poznać kulturę innych narodów, ba dzięki sieci można bez problemu z nimi porozmawiać i z pierwszej ręki dowiedzieć się ważnych informacji. Ogólnoświatowy lifestyle wchodzi do nas drzwiami i oknami. Mało kto potrafi obronić się przed tak dużą ilością informacji. Naukowcy udowodnili, że przetwarzamy tak dużo danych, że osłabł nasz zmysł empatii. Ludzie uzależnieni od komputera nie potrafią poprawnie rozpoznać uczuć i emocji osób po ich twarzy, oczach, gestach.

Dla wielu z nas to żaden problem rozpoznać osobę smutną, radosną czy przestraszoną właśnie po mimice twarzy. Jak się okazuje coraz mniej jest takich osób. Większość zaczyna wyrażać swoje emocje przez emotikony i nie pamięta rozmów poza protokołem GG czy na Facebooku. To niestety jest złe i dość przygnębiające. Każdy z nas powinien zastanowić się czy nie spędza przy komputerze zbyt wiele czasu. Nie mówimy w tym przypadku o kręgosłupie czy wzroku, ale o innym problemie - o osłabieniu uczuć.

Może czasem warto wyjść na powietrze, uprawiać sport, zaprosić przyjaciół na kawę czy piwo… Może warto po prostu wstać i zacząć żyć inie tylko być podłączonym non-stop do kabla sieciowego?Przemoc w Internecie i mediach społecznościowych - przejawy cyberprzemocy

Przemoc w InterneciePrzemoc w Internecie to powszechne zjawisko, które przyjmuje różne formy. Media

Komunikacja w Internecie

Komunikacja w InternecieInternet jest medium, które znacznie ułatwia komunikację. Jes