Komunikacja w Internecie

Komunikacja w InternecieInternet jest medium, które znacznie ułatwia komunikację. Jest to zarówno komunikacja z osobami, które znamy jak i proces poznawania nowych osób, czasem z naprawdę odległych zakątków kraju i świata.

Komunikacja w sieci jest możliwa dzięki różnorodnym stronom internetowym. Bardzo chętnie korzystamy z internetowych portali randkowych czy serwisów społecznościowych. Serwisy randkowe zrzeszają głównie osoby poszukujące miłości, ale zdarzają się także internauci zastawieni głównie na romanse i przygody.

W wielu serwisach już przy zakładaniu konta należy dokładnie zaznaczyć, tego poszukujemy: przyjaźni, romansu czy miłości na całe życie.

Bardzo modne jest również korzystanie z serwisów społecznościowych. Kilka lat temu królowała Nasza Klasa, portal umożliwiający odnalezienie przyjaciół ze szkolnej ławki. Obecnie przekształciła się w NK.pl i stała się typowym serwisem społecznościowym. Rekordy popularności bije za to Facebook, wielotematyczny portal społecznościowy, pozwalający zarówno na rozmowy wirtualne ze znajomymi, organizowanie konferencji na platformie, granie w gry jak i reklamowanie się dzięki specjalnym profilom firmowym. Praktycznie każda firma może założyć profil fanów na Facebooku, którzy będzie zrzeszał wielbicieli jej działalności. Takie konto pozwala zarówno na ciekawe zaprezentowanie oferty oraz informowanie o różnych nowościach, jak również na bezpośrednie kontaktowanie się z klientami i odpowiadanie na ich pytania na Facebooku.

Ponadto, komunikację w Internecie ułatwiają także różnorodne usługi internetowe. Najpopularniejszą są oczywiście wirtualne czaty. Mogą to być czaty typowo tekstowe lub z kamerką. Niestety, są to narzędzia dość niebezpieczne, zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. Rodzice powinni więc wiedzieć, na jakie czaty wchodzi ich dziecko i nadzorować czas pociechy, spędzany przed komputerem. Porozumiewaniu się sprzyjają także nowoczesne komunikatory internetowe, takie jak popularne GG, czyli gadu-gadu bądź komunikator Skype, umożliwiający wideorozmowy.Przemoc w Internecie i mediach społecznościowych - przejawy cyberprzemocy

Przemoc w InterneciePrzemoc w Internecie to powszechne zjawisko, które przyjmuje różne formy. Media

5 kroków do wdrożenia chmury w firmie

Wdrażanie chmury w firmieAnaliza techniczna, analiza finansowa, porównanie z tradycyjnymi rozwiązaniami