Przeglądarki zdjęć

Oprogramowanie

Przeglądarki zdjęćPo zrobieniu ciekawych zdjęć aparatem cyfrowym im uwiecznieniu w ten sposób najpiękniejszych wspomnień nadchodzi chwila, w której chcemy podzielić się swymi zdjęciami ze znajomymi.

W tym celu można albo udać się z kartą pamięci do fotografa i wywołać wszystkie zdjęcia, albo przenieść je z aparatu na komputer i za jego pomocą obejrzeć wszystkie fotografie.

Aby móc przeglądać zdjęcia za pomocą komputera niezbędne jest jednak odpowiednie oprogramowanie, czyli przeglądarka zdjęć. Taki program pozwala na urządzanie pokazu zdjęć oraz na stworzenie albumu zdjęć w wersji elektronicznej. Wiele przeglądarek, nawet tych całkowicie darmowych, pozwala swym użytkownikom również na prostą korektę zdjęć (kadrowanie, poprawa kontrastu).

Z jakich przeglądarek zdjęć warto skorzystać?

Zdjęcia można przeglądać za pomocą systemowych aplikacji, które stanowią część wszystkich popularnych systemów operacyjnych. Są to jednak przeglądarki o dość ograniczonych możliwościach, których użyteczność ogranicza się zazwyczaj do możliwości przeglądania i obracania zdjęć bez możliwości przeprowadzenia drobnej korekty.

Imagina to jedna z ciekawszych przeglądarek, którą można za darmo pobrać z Internetu. Być może jako program do zdjęć nie zaskakuje, za to dla wielu dużą atrakcją jest przeglądanie swych zdjęć w trójwymiarze. Dużą zaletą programu jest możliwość przeglądania zdjęć zapisanych w różnych formatach, w tym także w RAW oraz EXR. Format RAW to oczywiście bardzo wysokie wymagania, również wobec programu służącego do przeglądania zdjęć.

Przeglądarka RAW Tferappe świetnie radzi sobie z plikami tego typu, dając nie tylko możliwość ich przeglądania, ale także edycji.

Na przeprowadzenie drobnej korekty przeglądanych zdjęć pozwalają takie przeglądarki, jak FtutrixImager czy też PhotoScape. Te przeglądarki pozwalają miłośnikom cyfrowej fotografii na przeprowadzenie podstawowych operacji na swych zdjęciach. Na przeprowadzenie prostej i szybkiej edycji pozwala również program FastStone Image Viewer, który pozwala nie tylko przeglądać zdjęcia, ale również tworzyć z nich interesujące pokazy slajdów z ciekawymi efektami przejść.

  • Zobacz też: infokioski - dotykowe centra informacyjne


Popularne programy dla firm

programySposób dostępnych na rynku programów dla firm można wyróżnić tych kilka najbardziej popularnych