Rodzaje serwisów internetowych

Serwisy internetoweSerwisy internetowe można podzielić różnorodnie, biorąc pod uwagę ich przeznaczenie, wielkość i wiele innych kryteriów. Najprościej jednak pogrupować je według funkcji i właśnie przeznaczenia.

Wyróżniamy strony firmowe i wizytówki. Różnią się one tym, że te pierwsze są bardziej rozbudowane, nie prezentują tylko oferty, ale są również wzbogacone o galerię zdjęć, rekomendacje czy ciekawe artykuły na temat firmy. Z kolei serwisy tematyczne można podzielić na portale i wortale.

Te pierwsze poruszają wiele tematów, są pogrupowane dziedzinami i branżami. Znajdziemy na niech również prognozę pogody, czaty, horoskop czy gry internetowe. Wortal porusza tematykę charakterystyczna dla danej dziedziny, jest bardziej zawężony, ale nie znaczy to, że uboższy.

Treści zamieszczane na wortalach są często adresowane do węższej grupy odbiorców, na przykład wortal dla lekarzy, prawników, psychologów, dla samotnych matek, dla singli. Znane są również takie strony internetowe jak portale społecznościowe, serwisy randkowe, sklepy internetowe czy portale aukcyjne.

Jest wiele portali internetowych, które są różnorodne i podejmują wiele tematów. Znane są oczywiście portale branżowe, często adresowane do jednej grupy odbiorców, na przykład lekarzy, psychologów, ekonomistów, matematyków, inżynierów, informatyków czy artystów z różnych dziedzin.

Można na nich zapoznać się z nowościami w branży, przeczytać ciekawe artykuły, skomentować jakieś fakty na forum. Popularne są również portale rozrywkowe, czyli strony z grami online. Takie serwisy umożliwiają zabawę i relaks dla osoby w każdym wieku. Wiele osób chętnie korzysta również z portali społecznościowych.

Umożliwiają one kontakt ze znajomymi jak i również poznawanie nowych osób. Dla użytkowników chcących poznać swoją druga połówkę przeznaczone są portale z wirtualnymi randkami. Można tam zdefiniować swoje oczekiwania system wyszuka nam odpowiednich kandydatów. Są również portale edukacyjne, serwisy dla dzieci, dla rodziców, dla młodzieży, strony przeznaczone dla studentów, seniorów, osób bezrobotnych i poszukujących pracy.Internet i jego zalety

Zalety InternetuInternet całkowicie zmienił oblicze naszego świata i nie ulega to najmniejszej wątpliwoś

Przemoc w Internecie i mediach społecznościowych - przejawy cyberprzemocy

Przemoc w InterneciePrzemoc w Internecie to powszechne zjawisko, które przyjmuje różne formy. Media