Sieć komputerowa

Sieci komputerowe

Sieć komputerowaSieć komputerowa to większa ilość komputerów, połączonych ze sobą za pomocą różnych węzłów komunikacyjnych. Sieci są wykorzystywane między innymi w szkołach czy różnych firmach. Ich zadaniem jest sprawna komunikacja między poszczególnymi osobami.

W skład sieci wchodzą hosty, czyli komputery sieciowe, serwery, sprzęt sieciowy, oprogramowanie jak i media tworzące kanał transmisyjny. Zastosowania sieci komputerowej jest niezwykle użyteczne.

Pomaga nam w sprawnej komunikacji, można porozumiewać się zarówno za pośrednictwem znanych komunikatorów internetowych jak i dzięki poczcie elektronicznej. Sieć pozwala również na udostępnianie programów komputerowych czy poszczególnych plików i materiałów. Jest kilka sposobów połączenia sieci komputerowych.

W typie gwiazdy komputery są połączone jednym, centralnym za pomocą przełącznika. Można również zastosować gwiazdę rozszerzoną, z większa ilością mniejszych sieci pobocznych. Inne znane sposoby to: pierścień, podwójny pierścień, siatka, magistrala czy struktura hierarchiczna.Sieci lokalne

Sieci lokalneMożliwość połączenia ze sobą komputerów i realizacji lokalnej sieci otworzyła przed ich użytkow