Komputer

Informatyka dziś

InformatykaNa pewno wielu z nas nie wyobraża sobie dzisiejszego świata bez informatyki. Komputery spotykamy praktycznie na każdym kroku, pozwalają one za polepszenia jakości ludzkiej pracy jak i zautomatyzowanie wielu procesów.

Można powiedzieć, że żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, gdzie informacja jako przedstawiciel dóbr niematerialnych jest najwyższa wartością. Wszystko, co jest związane z informacją jest ważne: jej przetwarzanie, przechowywanie jak i przekazywanie dalej. Ludzie żyjący w społeczeństwie informacyjnym, czyli my wszyscy, wymyślili nowoczesne formy komunikacji oraz wyprodukowali narzędzia, które im służą. W naszym społeczeństwie rozwój technologiczny ma bardzo duże znaczenie.

Więcej…

   

Oprogramowanie komputerowe - przykłady

Oprogramowanie komputeroweOprogramowanie jest obok sprzętu niezbędnym elementem każdego komputera. Takich oprogramowań jest wiele i korzystamy z nich na co dzień.

Kiedy kupujemy nowy komputer, z reguły wraz z nim otrzymujemy odpowiednie oprogramowanie, bez którego każdy pecet staje się całkowicie bezużyteczny. Zaawansowani użytkownicy najczęściej zaopatrują się w wiele różnych programów. Natomiast początkującym wystarczy zwykle edytor tekstu, arkusz kalkulacyjny i baza danych - proste w użyciu.

Więcej…